Jak wyczarować magię świątecznej atmosfery w domu?

Święta to niezwykły czas. Na spotkania z bliskimi, prezenty i świąteczne potrawy czekamy cały rok.
Przedświąteczne dni to również czas intensywnych przygotowań. Zakupy, prezenty, pieczenie i gotowanie wyzwalają marzenia o wydłużaniu doby w nieskończoność oraz podenerwowanie, że nie ze wszystkim się zdąży. A jeszcze pozostaje sprzątanie domu i przyozdobienie go świątecznymi ozdobami. Najczęściej na to ostatnie zwyczajnie brakuje środków, czasu i siły.

Wyczarowanie świątecznej magii w domu nie musi być jednak czasochłonne i kosztowne.

Proste i tanie ozdoby świąteczne z filcu, kartonu i wstążki.
• karton, foremki do ciastek, czerwony, złoty lub srebrny spray, ołówek, dziurkacz, nożyczki i kolorowa tasiemka.
Z kartonu należy wyciąć dowolne figury, najprostsze są gwiazdy i serca. Następnie spryskać je sprayem, zrobić małe dziurki,  przeciągnąć przez tasiemkę i w ten oto sposób mamy girlandę do zawieszenia w dowolnym miejscu w mieszkaniu.
• kolorowy filc, nożyczki, dziurkacz, klej lub taśma mocująca.
Z kolorowego (np. czerwonego filcu) można wyciąć dowolne figury. Duże gwiazdy posłużą jako podkładki pod świąteczne talerze, mniejsze pod szklanki i kieliszki, jedną z nich można powiesić na drzwiach lub przyczepić do ściany. Można też nimi ozdobić świąteczne drzewko lub ztrobić girlandę.
• długie świece, szeroka, sztywna kolorowa wstążka i twarde podkładki na szklanki.
Świece należy umocować na podkładkach (wystarczy pokapać woskiem na spód), na dole ozdobić je dużymi, kolorowymi kokardami z szerokiej wstążki.
Dużymi, błyszczącymi kokardami można ozdobić świąteczne drzewko lub też przykleić je na dowolnej ścianie specjalną masą, która łatwo się oddziela od ściany i nie pozostawia śladów.

Pachnące ozdoby prosto z kuchni.

Zapach pomarańczy i goździków bardzo łatwo wyczarować z naturalnych owoców i przypraw. W grube plastry pomarańczy należy powciskać nasiona prawdziwych goździków. Przewiązane nitką wyglądaj a bardzo atrakcyjnie na choince, jednocześnie, stopniowo uwalniając aromat, nasycą dom niezwykłym aromatem przez wiele zimowych dni na przełomie roku.
Przygotowanie tych ozdób nie jest pracochłonne, nie zajmuje wiele czasu, a efekt jest spektakularny.
 

Agata

Redaktor naczelny grupy DMS MEDIA. Codziennie poszerza swoją wiedzę. Chętnie dzieli się nowościami na portalu. W wolnym czasie (którego jest bardzo mało) nurkuje i uprawia sporty wodne.

Read Previous

Jak zadbać o rośliny w domu?

Read Next

Jak wychowywać dzieci?