Jak zadbać o rośliny w domu?

Każdy chce mieć ładnie urządzone wnętrze, najlepiej tak, by czuć się w nim, jak w domu. Dbamy o czystość, przykładamy wagę do dodatków – wszystko, by było ładnie i przytulnie. Co jeszcze można dodać do wystroju, by polepszyć atmosferę w domu? Odpowiedź jest bardzo prosta – rośliny! Dlaczego warto i przede wszystkim, jak o nie zadbać?

Zalety roślin w mieszkaniu – dlaczego warto mieć w swoim domu rośliny doniczkowe?

Jakie są zalety posiadania roślin w domu? Dobre pytanie, bo korzyści z uprawy roślin jest naprawdę wiele. Po pierwsze poprawiają wystrój i ogólny wygląd pomieszczenia. Sprawiają, że czujemy się przytulniej – ponadto, możemy patrzeć na nie, a to wpływa niezwykle relaksująco. Oprócz tego rośliny podnoszą poziom wilgotności w pokoju. Sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach, w których jest suche powietrze lub zamontowana klimatyzacja. Liście i części zielone roślin oczyszczają powietrze – osadza i zatrzymuje się na nich kurz i pył.

Jak mieć prawdziwy las w domu, czyli jak dbać o rośliny

Przede wszystkim warto wrócić uwagę, że każdy gatunek wymaga innych warunków – przykładowo kaktusy potrzebują dużo światła, za to nie są już tak wymagające, jeśli chodzi o wodę. Dobrze jest dobrać rośliny tak, by pasowały do naszego pomieszczenia, choćby do tego, czy w pokoju mamy dużo światła lub też ile czasu możemy poświęcić na pielęgnacje. Do zabiegów pielęgnacyjnych należy zaliczyć podlewanie, nawożenie, jeśli jest taka potrzeba to także przesadzanie. Warto od czasu do czasu przetrzeć liście wilgotną ścierką.

Agata

Redaktor naczelny grupy DMS MEDIA. Codziennie poszerza swoją wiedzę. Chętnie dzieli się nowościami na portalu. W wolnym czasie (którego jest bardzo mało) nurkuje i uprawia sporty wodne.

Read Previous

Pomysły na biznes dla ekstrawertyka

Read Next

Jak wyczarować magię świątecznej atmosfery w domu?