Jesienne utrzymanie zieleni w parkach, ogrodach i na działkach

Porą roku, która ściśle kojarzy się nam z porządkami, jest z reguły wiosna. Chcemy odświeżyć swój dom, teren po zimie i przygotować go na nadejście kolejnych ciepłych dni. Jednak jesień również rządzi się swoimi prawami. Zwłaszcza na terenach otwartych, takich jak parki, ogrody i działki. Kiedy kończy się okres zielonych roślin przychodzi czas na uporządkowanie tych rejonów. I oczekiwanie na kolejną wiosnę.

Liście, gałęzie i konary

Polska złota jesień kojarzy nam się z pięknymi krajobrazami, w różnych odcieniach kolorów – żółtych, pomarańczowych, czerwonych i brązowych. Jednak kiedy wszystkie liście opadną, mogą zacząć już stanowić problem – zwłaszcza, kiedy będą podmokłe, wymieszane z ziemią czy błotem. Grabienie liści to obowiązek, za którym mało kto przepada. Na dodatek na rozległych terenach, z dużą liczbą drzew i krzewów, może się ich zacząć gromadzić naprawdę dużo. Widok wielu wypełnionych worków na śmieci wzdłuż parkowych alejek nie należy do najprzyjemniejszych. Do tego dochodzą różnego rodzaju gałęzie, konary, część drzew i krzewów trzeba przyciąć – i te wszystkie roślinne pozostałości także należy posprzątać.

Śmieci zebrane na terenie

Smutną prawdą jest również to, że na terenie lasów, parków czy ogrodów problemem nie są wyłącznie pozostałości po roślinach. Można tam znaleźć także sporo śmieci. Nawet jeśli ktoś będzie chciał podjąć się zadania uprzątnięcia takiego terenu, musi mieć możliwość, gdzie te wszystkie odpady pomieścić, a potem wywieźć w odpowiednie miejsce. Tym bardziej, że wiele z takich śmieci może nie nadawać się do podstawowej segregacji i będzie wymagać wywózki do punktów selektywnej zbiórki odpadów. A nie każdy samochód poradzi sobie z takim przewozem.

Kontenery pomogą utrzymać teren w ładzie

Pierwszym zadaniem, które będzie się wiązać z uprzątnięciem parku czy działki, będzie gromadzenie odpadów w jednym miejscu. Do tego najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju kontenery. Jeśli w grę wchodzą jedynie elementy pozostałe po roślinach, jak liście, gałęzie czy stare pnie, z powodzeniem będzie można wykorzystać kontenery otwarte. Jeżeli jednak będą to dodatkowe śmieci, które mogą zawierać nawet szkodliwe elementy dla środowiska, lepiej będzie zdecydować się na kontenery typu zamkniętego. Mogą pomieścić nieco mniej odpadów niż pierwsze z nich, ale zapewniają większe bezpieczeństwo w utrzymaniu śmieci w jednym miejscu. Sporą popularnością cieszą się także torby typu „big bag”, które charakteryzują się dość małą zajmowaną powierzchnią, a jednocześnie dużą pojemnością.

Koparki, wywrotki, HDSy i zamiatarki

Kolejnym etapem porządkowania terenu jest wywóz zebranych śmieci. Jeżeli decydujemy się na kontenery lub torby „big bag”, to musimy mieć świadomość, że nie każdy samochód poradzi sobie z ich transportem. Profesjonalna firma może nam zaproponować w takiej sytuacji przewóz odpowiednimi pojazdami, łącznie z wywrotkami i HDS-ami. Bez problemu załadują, przewiozą i rozładują odpady w konkretnych miejscach i punktach zbiórki. Jeżeli będziemy chcieli dodatkowo uprzątnąć teren już po wywiezieniu wszystkich odpadów, możemy wynająć również zamiatarkę, która dodatkowo oczyści całą powierzchnię.

Podnośniki koszowe do wysokich drzew

Z porządkami na terenach zielonych może się wiązać także konieczność przycinania drzew. O ile w przypadku niewielkich drzewek jesteśmy często sami w stanie się tego podjąć, o tyle duże drzewa o grubych gałęziach i konarach będą wymagać już działania profesjonalistów. Warto skorzystać wtedy z firmy, która dysponuje sprzętem z podnośnikami koszowymi. Samochody wyposażone w fachowe zwyżki mogą pomóc w uporządkowaniu drzew wysokich nawet na kilkadziesiąt metrów. Profesjonalna firma zajmie się także zabezpieczeniem terenu wokół prowadzonych prac, zgromadzi wszystkie odpady i przewiezie je w odpowiednie miejsce. Zapewni także obsługę wykwalifikowanych operatorów, którzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia do obsługi tego typu maszyn.

Źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star

Aleksander

Biznesmen z pasją do dzielenia się wiedzą. Inwestycje i nowe technologie to jego codzienność. Chętnie pisze o tym artykuły.

Read Previous

Żyjmy ekologicznie – zakładamy instalację na gaz propan

Read Next

Niszczarki do kartonów Cushion Pack – różne rozwiązania dla firm i przedsiębiorstw