Obfite cykle miesiączkowe

Miesiączka to problem, który bezpośrednio nie dotyczy panów. To kobiety muszą radzić sobie z tym co miesięcznym cyklem, który może objawiać się w bardzo różny sposób. Jedne panie mają regularne okresy na które nic nie mogą powiedzieć. Są jednak kobiety, które mają do czynienia ze zbyt obfitymi miesiączkami, które czasem są ich cechą fizjologiczną i nic z tym się nie da zrobić. Często bywa jednak tak, że zbyt obfite miesiączki mogą być spowodowane rozwijaniem się groźnych schorzeń na które należy mocno uważać.

Ilość krwi

W czasie normalnie trwającego cyklu miesiączkowego kobieta traci około 30-80 ml krwi. Przy zbyt obfitych miesiączkach ta ilość jest w stanie przekroczyć ponad 100 ml. Jednak bardzo ciężko zmierzyć ile tej krwi naprawdę się straciło. Warto jednak przyjrzeć się kilku innym czynnikom, które mogą świadczyć o zbyt obfitych miesiączkach. Świadczyć o tym może chociażby ilość podpasek, tamponów, jakie kobieta zużywa w ciągu jednego dnia. Bardzo często wymiana takich artykułów higienicznych musi nastąpić co godzinę, półtorej. Do innych objawów należą skrzepy krwi obecne w na podpasce lub też chroniczne zmęczenie, objawiające się w szczególności w czasie trwania miesiączki.

Choroby macicy

Wiele kobiet zgłaszających się do lekarza z problemem zbyt obfitych miesiączek zdiagnozowanych jest jako cecha fizjologiczna. Czasem na „urodę” naszego organizmu nie jesteśmy w stanie nic poradzić. Z kolei jest grupa kobiet, którym wydaje się, że mają zbyt mocne miesiączki. Jednak lekarz zaprzecza im podejrzeniom. Jest jednak bardzo duża ilość kobiet mających problem ze zbyt obfitymi miesiączkami, ponieważ mają one do czynienia z jedną z chorób macicy. Nigdy nie należy bagatelizować tematu, ponieważ w kobiecych organizmach może rozwijać się nawet nowotwór trzonu macicy lub szyjki macicy. W takich przypadkach lekarz będzie zmuszony do wykonania specjalistycznych badań. Do innych chorób odpowiedzialnych za zbyt obfite miesiączki można zaliczyć chociażby polipy macicy, mięśniaki macicy.

Agata

Redaktor naczelny grupy DMS MEDIA. Codziennie poszerza swoją wiedzę. Chętnie dzieli się nowościami na portalu. W wolnym czasie (którego jest bardzo mało) nurkuje i uprawia sporty wodne.

Read Previous

Jak pozbyć się kliku niechcianych kilogramów?

Read Next

Rola żelaza w naszym organizmie