Sposoby na przetrwanie zimowej chandry

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zima zbliża się wielkimi krokami. Na drzewach coraz mniej liści, próżno już szukać śpiewu ptaków, przyroda powoli zapada w sen. Wychodzimy do pracy, gdy jest ciemno i w takich samych warunkach wracamy do domu. Jeśli dodać do tego zimny deszcz i przenikliwy wiatr – przepis na jesienno-zimową chandrę gotowy. Co zrobić, by przetrwać ten czas w dobrym nastroju i za kilka miesięcy przywitać wiosnę z uśmiechem? Oto kilka porad.

Przebywaj na świeżym powietrzu.

Nie daj się zwieść – niska temperatura na zewnątrz to nie powód, by siedzieć w domu. Ubierz się ciepło i ruszaj w drogę! Wystarczy 30 minutowy spacer, by poczuć się lepiej. Dotlenisz w ten sposób mózg, co korzystnie wpłynie na jego aktywność, a Ty z nową siłą i pozytywnym nastawieniem ruszysz do wykonywania swoich obowiązków.

Wpuść słońce do domu.

W zimie dni są krótkie, a noc zdaje się nie mieć końca. Z tego powodu przebywamy mniej na słońcu, co może powodować niedobór witaminy D. Skutkiem tego są na przykład zmęczenie, trudności z koncentracją czy bóle głowy. Trzeba więc łapać każdą chwilę, by cieszyć się słońcem. Pamiętaj, żeby w czasie dnia Twoje zasłony były zawsze odsłonięte, a słońce miało szansę towarzyszyć Ci w obowiązkach. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko niedoboru witaminy D w Twoim organizmie.

Pozwól sobie na chwilę przyjemności.

Każdy zgodzi się, że o zdrowie trzeba dbać. Z tego powodu często ograniczamy spożywanie produktów z wysoką zawartością cukru. Zima jednak jest czasem, kiedy można dać sobie trochę więcej luzu i od czasu do czasu pozwolić sobie na zjedzenie tabliczki czekolady. Dzięki temu w naszym ciele pojawią się endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Pomoże to zmniejszyć stres i pozytywnie nastawić się do życia.

Dobra książka.

Długi zimowy wieczór to idealny partner do spędzenia czasu z ulubioną książką. Zanim weźmiesz się do czytania, pamiętaj, aby zadbać o nastrój. Zaparz swój ulubiony napój, włóż ciepły sweter i wsuń się pod koc. Zobaczysz, że w taki sposób łatwiej zagłębisz się w losy bohaterów ulubionej powieści i nawet nie zauważysz, kiedy zima minie – a wraz z nią, zimowa depresja.

Agata

Redaktor naczelny grupy DMS MEDIA. Codziennie poszerza swoją wiedzę. Chętnie dzieli się nowościami na portalu. W wolnym czasie (którego jest bardzo mało) nurkuje i uprawia sporty wodne.

Read Previous

Jak wychowywać dzieci?

Read Next

Typy klientów – jak je rozpoznać?