Wyprzedaże rocznika 2019 – nowe auta w okazyjnej cenie

Nowy samochód w atrakcyjnej cenie? To możliwe – szczególnie w okresie początku roku, kiedy to autoryzowani dealerzy wyprzedają pojazdy wyprodukowane w roku ubiegłym. Warto się spieszyć, bo modeli w okazyjnej cenie ubywa z dnia na dzień.

Wyprzedaże rocznika – dlaczego warto skorzystać z oferty

Zakup nowego samochodu to wydatek zawsze znacznie obciążający budżet zarówno domowy, jak i prowadzonego biznesu. Proponowane przez salony samochodowe wyprzedaże roczników cieszą się ogromną popularnością ze względu na możliwość zaoszczędzenia sporej sumy gotówki przy jednoczesnym otrzymaniu pełnowartościowego samochodu prosto z salonu. Dzięki takim wyprzedażom klienci mają możliwość nie tylko zakupu auta w atrakcyjniejszej cenie, ale również mogą za określoną kwotę kupić pojazd z lepszym wyposażeniem.

Promocje mają charakter obopólnej korzyści – zarówno dla klientów, jak i sprzedających. Ci ostatni starają się sprzedać wszystkie posiadane modele tak, aby zrobić miejsce dla kolejnych pojazdów, które w najbliższych miesiącach zostaną dostarczone im przez producentów. Dlaczego dealerzy samochodowi nie magazynują aut czekając na klienta gotowego kupić dany model w standardowej cenie? Przechowywanie pojazdów jest po prostu nieopłacalne – warto pamiętać, że każdy samochód traci na wartości wraz z wiekiem, niezależnie czy był używany, czy też nie. Oczywiście auta używane z danego rocznika są jeszcze tańsze, niż odpowiadające im egzemplarze nieużywane, ale jednak przechowywanie takiego pojazdu w nieskończoność nie jest w interesie sprzedającego. Należy także zauważyć, że dealerom zależy na sprzedaży samochodów z ubiegłego rocznika także dlatego, że w pierwszych miesiącach producenci dostarczą nowe auta, często wyposażone w nowsze podzespoły i udogodnienia dla użytkowników – producenci samochodów dbają także o to, aby systematycznie wprowadzać na rynek ulepszone wersje starych modeli. Co więcej, wyprzedaże to także doskonała okazja do reklamy – każdy dealer wykorzysta okazję, aby przyciągnąć do salonu kolejnych klientów.

Z wyprzedaży rocznika korzystają szczególnie klienci. Pod koniec roku oraz w pierwszych miesiącach nowego roku ceny w salonach na nowe samochody wyprodukowane w roku ubiegłym znacznie spadają. Upust cenowy może sięgać 10-15% ceny podstawowej – czyli być wyższy niż wszystkie promocje ogłaszane w ciągu roku. W tym okresie można liczyć na obniżkę ceny od kilku tysięcy złotych na modele tańsze, aż do kilkudziesięciu tysięcy w przypadku aut luksusowych posiadających bogate wyposażenie. Wysokość obniżki jest uzależniona od sprzedaży samochodów w danym roku – im jest ona niższa, tym upusty są wyższe. W przypadku wyprzedaży rocznika warto zainteresować się promocją już na jej początku – wtedy wybór samochodów objętych promocyjnymi cenami jest największy zarówno pod względem modeli, jak i kolorów poszczególnych egzemplarzy czy wyposażenia.

Co więcej, kupując auto na wyprzedaży rocznika klienci mogą liczyć na dodatkowe bonusy – autoryzowani dealerzy zachęcają klientów atrakcyjniejszymi warunkami ubezpieczenia, dodatkowym wyposażeniem czy kompletem opon zimowych gratis. Ponadto, samochody z wyprzedaży dostępne są od ręki – bez konieczności zamawiania i okresu oczekiwania.

Wyprzedaże w Skodzie – korzystna cena i doskonała jakość

Skoda, jako jedna z najbardziej popularnych w Polsce marek samochodów osobowych, także proponuje nowe samochody z rocznika 2019. W tym roku autoryzowani dealerzy oferują wybrane modele w opuście nawet do 14 tysięcy złotych. Planując zakup najbardziej popularnych modeli i tych najmniejszych można liczyć na obniżkę w wysokości do 4 tysięcy złotych. W tej puli samochodów znajdują się Skoda Fabia czy CitiGo. Na nieco większy upust można liczyć kupując Skodę Scala czy Karoq (5 tys. zł). Cena wyższych modeli może być obniżona nawet o 2-3 razy więcej – kupując Skodę Kodiaq obniżka może wynieść do 8 tysięcy zł, na Octawię do 12 tysięcy zł, a na Superb nawet do 14 tysięcy. Warto dodać, że autoryzowani dealerzy do często dodają do wyprzedażowych samochodów dodatkowy profit, jakim są promocyjne pakiety ubezpieczeń i przeglądów.

Nie wiesz, który samochód będzie dobry dla Ciebie? Umów się na jazdę próbną – to doskonały sposób, aby poznać możliwości danego modelu oraz sprawdzić swoje odczucia w zakresie jego prowadzenia. Ta możliwość dotyczy również samochodów wyprzedażowych, co pozwala na zakup pojazdu w pełni dostosowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Dlaczego warto wybrać pojazdy z wyprzedaży marki Skoda? Jest ona znanym i cenionym producentem samochodów osobowych. Zapewnia auta o nowoczesnej stylistyce i technologii, gwarantujące bezpieczeństwo i komfort jazdy. Skody są nie tylko oszczędne w eksploatacji, ale także dbają o środowisko naturalne. W dodatku, kupując samochód z wyprzedaży u autoryzowanego dealera masz pewność wysokich rabatów oraz atrakcyjnych pakietów dodatkowych obniżających wydatki eksploatacyjne pojazdu. Otrzymujesz także pełną gwarancję na auto oraz bezpieczeństwo transakcji.

Źródło: Auto Wimar – dealer Skody

Aleksander

Biznesmen z pasją do dzielenia się wiedzą. Inwestycje i nowe technologie to jego codzienność. Chętnie pisze o tym artykuły.

Read Previous

Jak dobrać system klimatyzacji do potrzeb domu

Read Next

Utylizacja dysków twardych a firma niszcząca dokumenty