Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności – poznaj ich zalety

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności stały się bardzo popularne w firmach, które potrzebują urządzeń energooszczędnych, nowoczesnych i dostosowanych do miejsc, gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze ulega ciągłym zmianom.

Sprężarki śrubowe dostosowane do wymogów przedsiębiorstwa

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności spełniają oczekiwania klientów, którzy borykają się z problemami związanymi z brakiem stałych kontrahentów i zamówień na usługi i towary, związane z potrzebą wytwarzania dużej ilości sprężonego powietrza. Powoduje to,  iż przedsiębiorstwo musi dostosować park maszynowy do zmieniających się warunków koniunktury otoczenia i kontrahentów, reagując na wymagania i potrzeby odbiorców. Powinien on posiadać kompresory powietrza przystosowane do pracy, w której ilość sprężonego powietrza kształtuje się w sposób dynamiczny. Jest to sprzęt ściśle dostosowany do cyklu produkcyjnego.

Kompresory przemysłowe o zmiennej wydajności mają trzy podstawowe parametry pracy, będące bardzo istotnymi wyznacznikami w kontekście pokrycia zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dzięki temu eliminuje się niepotrzebne koszty eksploatacyjne, a także straty energii elektrycznej, jakie powstawałyby w przypadku użytkowania sprężarek śrubowych o stałej wydajności. Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności mogą pracować w zakresie ciśnień od 5 do 13 barów i pokrywać zapotrzebowanie na sprężone powietrze na poziomie od 0,51 do 58,20 m2 na minutę. Ponadto,  sprężarki zmiennoobrotowe posiadają nowoczesne, trwałe i bardzo wytrzymałe silniki elektryczne o mocy od 2,2 do 355 kW, dzięki temu pokrywają one ściśle zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza w cyklu produkcyjnym.

W jakim celu używa sAlmig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrzaię kompresory zmiennoobrotowe?

Okazuje się, że w wielu zakładach przemysłowych zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza jest uwarunkowane konkretnymi zamówieniami, a nawet porą roku. Bywa, że wskutek posiadania nieodpowiedniego i niedopasowanego parku maszynowego, firmy te narażają się na straty finansowe wynikające z eksploatacji oraz strat energetycznych związanych z utrzymaniem sprężarek, których nie zaliczamy do kategorii urządzeń zmiennoobrotowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm, na rynku od wielu lat oferuje się zakup kompresorów zmiennoobrotowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość gotówki, która w przypadku niekorzystania z wyżej wymienionych sprężarek, byłaby marnotrawiona.

Czy warto włączyć do parku maszynowego kompresory o zmiennej wydajności?

Okazuje się, że sprężarki zmiennoobrotowe są inwestycją bardzo opłacalną, ponieważ ilość wyprodukowanego sprężonego powietrza jest zgodna z chwilowym zapotrzebowaniem przedsiębiorstwa.  Jest to doskonały sposób na redukcję niepotrzebnych wydatków, bez obniżenia wydajności sprężarki. Sprężarki o zmiennej wydajności to solidny park maszynowy, który powstał z myślą o obsłudze wielu kontrahentów oraz realizacji niestałych cyklów produkcyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców borykających się z problemami związanymi z nadmiernymi i niepotrzebnymi wydatkami poniesionymi na poczet utrzymania sprzętu, jakimi są kompresory przemysłowe.

Dzięki zakupowi kompresorów zmiennoobrotowych właściciele przedsiębiorstw mogą zaoszczędzić na energii pobranej z sieci, użytej do obsługi kompresorów przemysłowych w wersji tradycyjnej. Warto dodać, że zużycie energii elektrycznej w przypadku sprężarek zmiennoobrotowych jest niższe o 25% w skali roku, co daje przedsiębiorstwu oszczędności na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oznacza to, że w ciągu 10 lat wykorzystanie sprężarek o zmiennych obrotach może dać oszczędności nawet do 1000000 zł. 

Inwestycja w sprężarki zmiennoobrotowe jest doskonałym pomysłem dla przedsiębiorcy, który potrzebuje urządzenia o niskim poziomie hałasu, napędzie bezpośrednim 1:1 bez strat, regulacji ciśnienia pracy w zakresie 5 do 13 barów, wysokiej sprawności energetycznej, opcji odzysku energii cieplnej, kompleksowego serwisu 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, inteligentnego systemu sterowania, zaawansowanych sterowników mikroprocesorowych w trzech wariantach, a także możliwości zakupu urządzenia w atrakcyjnej cenie.

Źródło: Almig – sprężarki śrubowe

Aleksander

Biznesmen z pasją do dzielenia się wiedzą. Inwestycje i nowe technologie to jego codzienność. Chętnie pisze o tym artykuły.

Read Previous

Transport lotniczy – kto z niego korzysta i dlaczego

Read Next

Żyjmy ekologicznie – zakładamy instalację na gaz propan